Darmowa dostawa od 350,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak wyczyścić zatkaną dyszę metodą cold pull?

2022-04-23

Cold Pull to metoda czyszczenia dyszy z zanieczyszczeń bez konieczności wykręcania jej.
Do jej wykonania potrzebne nam będzie PLA. Należy również odłączyć napęd filamentu. Najlepszym sposobem będzie odkręcenie zębatki napinacza lub poluzowanie silniczka.

Wyciągamy stary filament lub jego pozostałości, ładujemy PLA, a ekstruder rozgrzewamy do 270 stopni Celsjusza.

Po osiągnięciu tej temperatury ustawiamy 0 stopni, a filament wypychamy ręcznie. Chodzi o to żeby PLA dokładnie wypełniło każdą szczelinę w dyszy oraz weszło pomiędzy zanieczyszczenia. Na zdjęciu widać dokładny odcisk wnętrza dyszy wraz z otworem 0.4mm.

Po osiągnięciu przez ekstruder temperatury pokojowej, rozgrzewamy go do 80 i tutaj bardzo ważne! W momencie gdy ta wartość pokaże się na wyświetlaczu (lub 79) należy od razu wyciągnąć filament pilnując przy tym drugą ręką żeby nie uszkodzić głowicy ekstrudera.
NIE SZARPIEMY, wyciągamy płynnym ruchem. Jest możliwość zerwania PLA, w takim wypadku powtarzamy procedurę. Również jeśli nie uda nam się wydobyć wszystkich zanieczyszczeń.

FIlament po wyciągnięciu zanieczyszczeń.
Kolejne wyciągnięcie z perfekcyjnie czystej dyszy.
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2022
Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 35 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-28
.
2023-03-09
Gdyby wysyłka była szybsza to by było lepiej. Nadawanie paczki w punkcie sprawia, że wyjeżdża ona na następny dzień i tak od zamówienia do otrzymania mijają dni. Pozdrawiam
pixelpixel