PATRONI MM3D:
 
 

WIADOMOŚCI BRANŻOWE

2016-12-28

Drukowanie z wykorzystaniem metalu rozwija się dzięki współpracy DARPA, Sigma Labs oraz Honeywell Aerospace

Sigma Labs ogłosiło właśnie nowy kontrakt, który podpisany został z Honywell Aerospace. Projekt zakłada zacieśnienie współpracy z Defense Advanced Research Project Agency (DARPA) w ramach programu Open Manufacturing (OM). W ramach kontraktu, Sigma Labs ma kontynuować prace nad technologią PrintRite3D®.


Mark Cola, dyrektor zarządzający Sigma Labs wyjaśnia: "PrintRite3D® to technologia, która umożliwia błyskawiczne procesy produkcyjne, takie jak drukowanie 3D oparte o laser, używane do wytwarzania precyzyjnych metalowych podzespołów. Dzięki temu kontraktowi, będziemy mieli sposobność zademonstrowania jak nasze oprogramowanie może okazać się kluczowym w opracowywaniu standardów jakości dla metalowych komponentów wykorzystywanych w przemyśle kosmicznym."


Te wieści oznaczają rozpoczęcie trzeciej fazy współpracy pomiędzy Honeywell i Sigma Labs, będąc nakierowaną na uczynienie technologii drukowania 3D z użyciem metalu bardziej przystępną. Dyrektor programu Open Manufacturing, realizowanego przez DARPA, przyznaje że agencja przyglądała się drukowi 3D od późnych lat 90tych. W ramach agencji innowacji działającej w Pentagonie istnieją dwa oddziały poświęcone addytywnym metodom wytwarzania - Rapid Low Cost Additive Manufacturing (RLCAM) oraz Titanium Fabrication (tiFAB).


Program Open Manufacturing jest skupiony na zniesieniu barier, które utrudniają wprowadzenie drukowania 3D z udziałem metalu, poprzez poprawienie prędkości, powtarzalności i obniżenie kosztów całego procesu. Podczas gdy międzynarodowe przedsiębiorstwa, takie jak GE, używają metody druku 3D do wytwarzania komponentów do zastosowań w przemyśle kosmicznym, wytwarzanie addytywne z udziałem metalu jest w dalszym ciągu w powijakach.


Darpa1.jpg


GE przedstawia potencjalne zastosowania dla druku 3D w przemyśle kosmicznym.

 


Mick Maher, dyrektor programu Open Manufacturing, wyjaśnia jak postępują prace: "Wspólnie stworzyliśmy szkielet, korzystając z modeli opartych na fizyce. Przeprowadziliśmy serię eksperymentów celem skalibrowania tych modeli, tak aby zrozumieć jak różne parametry wpływają na właściwości i mikrostruktury, które wykształcają się wewnątrz metalu. Bierzemy pod uwagę również warunki środowiska oraz cechy początkowe, takie jak rozmiar proszku oraz jego właściwości chemiczne."


Sigma Labs, wraz z ich oprogramowaniem kontrolującym jakość, odegra kluczową rolę w pogłębianiu zrozumienia i kontroli nad metrologią komory wytwórczej. Wysokie temperatury występujące wewnątrz drukarki 3D wykorzystującej metal, stwarzają poważne wyzwanie dla producentów, oraz stanowią cel badawczy naukowców pracujących w laboratoriach takich jak NIST czy Lawrence Livermore. Ich praca zaowocowała kilkoma przełomami, w tym technologią szybszej produkcji obiektów 3D wykonanych z metalu, oraz sposobów uczynienia ich wytrzymalszymi.


Zdolność do przewidywania, monitorowania i kontrolowania tej metrologii jest podstawowa w przypadku adaptacji drukowania 3D z udziałem metalu. Sigma Labs to nie jedyne przedsiębiorstwo, które rozwija się na tym polu, jednak wsparcie ze strony DARPA i Honeywell pozwala stwierdzić, że to właśnie od nich możemy się spodziewać ciekawych doniesień w niedalekiej przyszłości.

źródło: 3dprintingindustry.com

tag: darpa, honeywell, sigma, labs, drukowanie, metal, proszek, open, manufacturing

Wydrukuj swój świat.

MENU

Wiadomości branżowe
Wiadomości edukacyjne
Katalog branżowy

Forum
Sklep
Kontakt

KONTAKT

mm3d.pl
ul.Fabryczna 20A
31-553 Krakow

tel. (12) 410 02 87
fax. (12) 376 74 30
mail: info@mm3d.pl

WSPÓŁPRACA


Copyrights 2016: MM3D.PL