PATRONI MM3D:
 
 

WIADOMOŚCI BRANŻOWE

2016-12-28

Wolfprint 3D na drodze do stworzenia zaawansowanego skanera 3D

"Wprowadzenie ludzkości w wirtualną rzeczywistość" - to dewiza estońskiej firmy Wolfprint 3D. Firma istnieje na rynku od dwóch lat i właśnie ogłosiła, że z powodzeniem zebrała pół miliona dolarów od darczyńców poprzez platformę croundfundingową Seedinvest.


Wolfprint 3D dała światu kapsułę skanującą Luna 3D, którą widać w nagłówku tego artykułu. Ta futurystyczna konstrukcja, przypominająca swoim kształtem jajko, jest w stanie utworzyć cyfrowy model osoby znajdującej się wewnątrz, który następnie może zostać wykorzystany na wiele sposobów. Do momentu pisania tego artykułu Wolfprint był w stanie zeskanować ponad pięć tysięcy osób, a ich modele służą obecnie jako awatary w wirtualnej rzeczywistości.


Wolfprint1.jpg


Awatary odtworzone na podstawie modeli wykonanych przez skaner Luna 3D. Foto: Wolfprint

Współzałożyciel oraz dyrektor zarządzający firmy Timmu Tõke przeprowadził się w tym roku do Los Angeles, aby realizować plan umieszczenia kapsuł ze skanerami w przestrzeniach publicznych, takich jak lotniska, galerie handlowe, oraz inne miejsca, w których byłyby łatwo dostępne. Tõke przyznaje, że zasadniczą wadą obecnych systemów VR jest fakt, iż "Twój przyjaciel jawi się jako losowo wygenerowany awatar." Należy przez to rozumieć, że obecne wrażenia płynące z kontaktu z wirtualną rzeczywistością są "dalekimi od autentycznych."


Rainer Selvert, współzałożyciel Wolfprint i jego dyrektor techniczny, mówi: "Obecnie trójwymiarowe skanowanie jest procesem kosztownym, który może przekraczać próg 400 $ w przypadku skanu o wysokiej jakości." Dość częstym przypadkiem jest konieczność obróki modelu 3D po wykonaniu skanu, zanim ten będzie nadawał się do wykorzystania. Wolfprint 3D przyznaje, że ich łatwa w utrzymaniu i prosta w obsłudze budka skanująca w znaczącym stopniu ograniczy koszty związane ze skanowaniem, oraz czas który trzeba poświęcić na późniejszą obróbkę.


Każda kapsuła to koszt około 8000 $, według informacji podanych przez Tõke, a szacowany przychód z każdej kapsuły powinien oscylować powinien wokoło 50000 $ rocznie. Średnia z analiz pozwala stwierdzić, że wartość rynku wirtualnej rzeczywistości w roku 2020 wyniesie blisko 120 miliardów dolarów.


Wolfprint 3D ocenia wartość swojego przedsięwzięcia na 4,5 miliona $. Ta wartość pozwala im odważnie planować globalną sieć kabin skanujących. Kabiny będą wyposażone również w drukarki 3D, które pozwolą użytkownikowi zakupić analogowy wydruk uprzednio zeskanowanego modelu. Póki co Wolfprint 3D skonstruował cztery kabiny, z czego trzy znajdują się już w użytku. Prowadzona przez firmę baza modeli rośnie o 70% w skali miesiąca.


Ambitny startup podpisał już umowę o współpracy z liderem rynku budek fotograficznych w Stanach Zjednoczonych, oraz umowy partnerskie z wytwórnią Paramount oraz gigantem obuwniczym Nike. O ich dalszych dokonaniach z pewnością przeczytacie na naszym portalu.

źródło: 3dprintingindustry.com

tag: wolfprint, 3d, skanowanie, kabina, awatar

Wydrukuj swój świat.

MENU

Wiadomości branżowe
Wiadomości edukacyjne
Katalog branżowy

Forum
Sklep
Kontakt

KONTAKT

mm3d.pl
ul.Fabryczna 20A
31-553 Krakow

tel. (12) 410 02 87
fax. (12) 376 74 30
mail: info@mm3d.pl

WSPÓŁPRACA


Copyrights 2016: MM3D.PL