PATRONI MM3D:
 
 

WIADOMOŚCI BRANŻOWE

2016-10-18

Przyszłość w trójwymiarowych kolorach

Microsoft Paint jest programem doskonale znanym wszystkim użytkownikom systemu Windows. Niezmieniany od lat, pozostaje dla wielu symbolem pierwszych kroków w świecie grafiki komputerowej. Jednak już niebawem Paint może też trafić do bardziej zaangażowanych grafików i modelarzy - jego zaktualizowana wersja obsługiwać będzie rysunki trójwymiarowe.


Prace na nową wersją programu Paint nie zostały jeszcze potwierdzone przez Microsoft, jednak filmy które wyciekły do sieci poprzez serwis Twitter sugerują, że gigant z Doliny Krzemowej planuje odświeżyć oblicze swojego kultowego oprogramowania. Od swojej premiery w 1985 roku Paint (wcześniej Paintbrush) zdążył na dobre wedrzeć się do świadomości użytkowników systemu Windows. Jego prostota stała się jego największym atutem - korzystać z niego mogły wszystkie osoby, nawet te mające kontakt z komputerem po raz pierwszy. Od ostatnich zmian minęło jednak prawie dziesięć lat - to dekada, która dała nam szeroki dostęp do internetu, smartfony, oraz rozwiniętą technologię druku 3D. Aby podążać z duchem czasu, Microsoft musiał zdecydować się na unowocześnienie Painta, jeżeli jego gronem użytkowników ma być ktokolwiek poza znudzonymi uczniami podczas lekcji informatyki.

Nie należy się jednak spodziewać, że nowy Paint zatrzęsie światem modelowania 3D i stworzy realną konkurencję dla obecnie ugruntowanych programów. Może jednak dla wielu okazać się pierwszym kontaktem z grafiką trójwymiarową i prostym sposobem na zdobycie doświadczenia na tym polu. Pogłoski o aktualizacji zbiegły się w czasie z premierą headsetu do poszerzonej rzeczywistości - HoloLens. Nie powinno to dziwić, ponieważ Microsoft musi starać się, aby ich najnowsza zabawka miała też odpowiednie wsparcie software'owe. To powinno być wyróżnieniem dla nowego Painta, który być może pozwoliłby nam na tworzenie grafik w innowacyjny i atrakcyjny sposób.

Obrazek

Ciężko powiedzieć na ile 3D Paint będzie wspierał zapisywanie projektów w formacie przyjaznym drukarkom 3D. Oprogramowanie Spark od Autodesk zostało już zintegrowane z systemem Windows 10. Więcej informacji powinno zostać ujawnionych podczas konferencji Microsoft zaplanowanej na 26 października tego roku. Podczas tej prezentacji światu zostanie pokazane nowe oprogramowanie Surface, które ma czynić użytek z możliwości ekranów dotykowych i cyfrowych piór. Jak pokazuje poniższy film, te narzędzia mogą uczynić pracę z nową wersją Painta prawdziwą frajdą. Więcej informacji wkrótce.

źródło: 3dprintingindustry.com / microsoft.com

tag: paint, 3d, microsoft, modelowanie, windows, hololens, spark, autodesk

Wydrukuj swój świat.

MENU

Wiadomości branżowe
Wiadomości edukacyjne
Katalog branżowy

Forum
Sklep
Kontakt

KONTAKT

mm3d.pl
ul.Fabryczna 20A
31-553 Krakow

tel. (12) 410 02 87
fax. (12) 376 74 30
mail: info@mm3d.pl

WSPÓŁPRACA


Copyrights 2016: MM3D.PL